Chrámy Sukhothai

Chrámy Sukhothai (Thajsko)

Čím se může Thajsko skutečně pyšnit, to jsou naprosto unikátní chrámy. Jeden chrámový komplex, který rozhodně stojí za vidění, je ten v lokalitě Sukhothai.

Sukhothai je nejenom thajské město, ale i bývalé království, které je u milovníků historie známé především pro řadu unikátních chrámů, které se zde nacházejí a každoročně je sem přijedou navštívit desetitisíce turistů, kteří cestování po podobných lokalitách doslova milují. Pokud i vy budete chtít tento chrámový komplex navštívit, můžete se těšit na naprosté unikáty. Podobně je na tom třeba i komplex v lokalitě Ayuthaya, na kterou je hrdé taktéž celé Thajsko.

Charakteristikou této lokality je především mohutné opevnění, které tak chrámy uvnitř doslova uzavírá před vnějším světem. Jedním z těch významných je Phra Mae Ya, což není chrám jako takový, ale jedná se o významnou kapli, ve které je uložena modla, kterou uznává a obdivuje snad celé Thajsko. Jedná se o sochu s bílou tváří, která je oblečena do šatů královny. V samotném centru, které tento chrámový komplex tvoří, najdeme Královský palác, který je v Sukhothai určitě tou nejvýznamnější památkou, která je zde k vidění. Součástí paláce jsou i trosky budovy Noen Phrasat. Na tento palác poté navazuje i chrám s názvem Wat Mahathat, kdy každého milovníka architektury okouzlí nejenom bohaté zdobení, ale hlavně velká socha sedícího Buddhy, a další sochy jeho učedníků.

Celý komplex doplňuje také chrám Wat Si-Sa Wai, který je z hlediska obrany ze tří stran obklopený mohutnou zdí, a je do něho tak přístup pouze z jedné strany. Chrámový komplex Sukhothai dále nabídne i Wat Traphang-Ngoen, kde je opět nejtypičtějším znakem Buddha, ale i mohutné sloupy. Pokud je i pro vás aktivní dovolená jasnou volbou, určitě se zaměřte právě na Thajsko, a mimo hlavních měst, jako je Bangkok navštivte i tento komplex. Litovat určitě nebudete. Totéž se dá říci i o lokalitě Chiang Mai, která také patří mezi vyhledávané cíle celé řady turistů doslova z celého světa.

22.10.2013

Booking.com