Chrámy Ayutthaya

Chrámy Ayuthaya (Thajsko)

Zajímavostí této lokality je rozhodně to, že je považována za jednu z největších, co se týče právě koncentrace jednotlivých chrámů. Většina z nich má i velmi bohatou historii, a přesto je velmi dobře zachovalá. Patříte-li mezi ty, kteří mají rádi zajímavé cestování, určitě si do Thajska, konkrétně do lokality Ayutthaya udělejte výlet. Zde vás čeká třeba jeden z nejznámějších a tak i nejvyhledávanějších chrámů, kterým je Wat Phra Si Sanphet. Jeho součástí jsou tři čedí, která se dochovaly poměrně v dobrém stavu, a sloužila k uložení ostatků králů. Bohužel právě tento chrám je jeden z mála, co se nedochoval kompletní.

Neméně zajímavým je i chrám Vihaan Mongkhon Bophit, který chrámový komplex Ayutthaya taktéž nabízí. Ten je oblíbený především pro unikátní sochu Buddhy, která je vyrobena z bronzu. Podobných soch, i když v menším provedení má Thajsko více než dost, a oblast oblíbená oblast Chiang Mai je toho jenom důkazem. Pokud je pro vás jako stvořená aktivní dovolená, můžete si být jisti, že v této lokalitě si určitě přijdete na své. Pokud budete chtít dále chrámový komplex poznávat, čeká na vás třeba chrám Wat Na Phra Men, který se dochoval v nejlepším stavu, a je tak jedinečnou ukázkou skvělé výzdoby a jedinečné architektury. Podobně unikátními chrámy, ale poněkud novějšími se pyšní třeba i Bangkok. I zde potom najdete jednu velkou sochu Buddhy, kterého místní pravidelně uctívají.

Všechny výše uvedené hlavní chrámy doplňuje také celá řada menších, a tak si každý milovník těchto stavem přijde určitě na své. Podobné pocity může mít i v případě, že navštíví město Sukhothay, kde je taktéž jeden z velkých chrámových komplexů, které Thajsko na svém území má. Pokud vás tedy chrámový komplex ve městě Ayutthaya, určitě neváhejte vyrazit objevovat i další v Thajsku, jelikož je skutečně o co stát.

22.10.2013

Booking.com