Umíte si sjednat cestovní pojištění, které bude správné

Umíte si sjednat cestovní pojištění, které bude správné

I když cestujete do zahraničí třeba několikrát do roka, nemusí to znamenat, že si dokážete sjednat správnou a samozřejmě i odpovídající cestovní pojistku. Podívejme se proto spolu na to, jak si takové cestovní pojištění do zahraničí sjednat tak, aby bylo správné. Čím začneme? Určitě tím, kde to uskutečnit. Za nás doporučujeme sjednat si cestovní pojištění online, prostřednictvím webu Porovnej24.cz. Ten je variantou, jak mít ochranu během několika minut.

Neplatíte zbytečně moc?

Nyní bychom se měli dotknout také ceny, jelikož i ta je nesmírně důležitá. Co v souvislosti s ní můžeme říci? Že sjednat si nejlevnější cestovní pojištění online není nic těžkého. Pomůže nám k tomu výše uvedený web, kde si varianty porovnáme. Konkrétně můžeme říci, že cestovní pojištění do EU může vyjít i na jednotky korun denně. Cestovní pojištění mimo EU je sice o trochu dražší, ale rozhodně jde také o nepatrné částky. Zvláště s ohledem na to, co můžeme získat.

Myslete na správnou ochranu

Co konkrétně máme na mysli? Je to samozřejmě rozsah pojistného plnění, který je spojený s tím, na jaká rizika vlastně třeba naše nejlevnější cestovní pojištění myslí. Může jít jak o pojištění léčebných výloh, tak může jít i o pojištění našich zavazadel, stejně jako i o pojištění odpovědnosti. Zapomínat bychom neměli třeba ani na asistenční služby. To vše volíme s ohledem na to, kam jedeme. Lišit se tak mohou požadavky na cestovní pojištění na hory, když jedeme lyžovat, a jiné mohou být požadavky spojené se zajímavou dovolenou, kterou nabídne i Lucembursko. Tedy tu poznávací.

Výše pojistných limitů také hrají roli

Dostáváme se do finální fáze, kdy si povíme i to, že roli hrají také výše pojistných limitů. Jde konkrétně o maximální částky, které pojišťovny proplatí. A jak vybrat ty správné? Využijte srovnání cestovního pojištění a držte se faktu, že čím jsou vyšší, tím pro vás lépe!

14.7.2016