Brno nabízí spoustu památek

Hrad Špilberk v Brně

Prošel několika zajímavými přestavbami a je jedním z největších symbolů druhého největšího města v zemi. Špilberk je hrad, na jehož výstavbě se podílel sám Přemysl Otakar II., má za sebou tedy přes sedm dlouhých století. Vydržel úder ze strany švédských dobyvatelů, dokázal odolat i pruskému králi Fridrichu II. Sloužil jako vězení i kasárna, dnes jde o kulturní centrum Brna, v němž je opravdu rušno hlavně během letních prázdnin. Špilberk je skutečně perfektní místo pro výlet pro všechny milovníky architektury a historie.

Samozřejmě, architektonických skvostů bychom v Brně našli více, ale Špilberk je v každém případě jasnou jedničkou. Špetka z gotiky, ale také výrazná barokní přestavba, která je patrná už na první pohled. Každoroční Ignis Brunensis, divadlo, hudební koncerty, zkrátka ve zdejších prostorách to opravdu žije!

O reality v Brně je zájem i díky tomu, že se zde nebudete nikdy nudit. Snadno zde také najdete práci, a to i u mezinárodních firem s dobrou pověstí, což může být začátek kvalitně rozjeté kariéry. Je to investice na celý život, cena realit ve větších městech už bude do budoucna jenom růst, myslí si to i většina expertů – takže není důvod zbytečně otálet, byt v dobré lokalitě může jednou posloužit i vašim dětem. Pokud si chcete prostředí zatím jen trochu osahat a prohlédnout, nabízí se pronájem garsonky v Brně, rok na zkušenou a pak sami uvidíte, jestli vám toto malebné město přirostlo k srdci.

Nejzajímavější pohled na Brno je z výšky nad městem. Špilberk měl sloužit jako pevnost na vrcholu kopce – a přesně proto zde selhali Prusové i Švédi. Dnes si sem ale můžete udělat příjemnou procházku, ve které vám nebude nikdo bránit. Z vyhlídkové věže budete mít Brno doslova jako na dlani a procházka kolem stromořadí ve zdejším parku dodá spoustu sil. Krásný jarní nebo letní den si nepochybně zaslouží sladkou tečku, takže se nezapomeňte věnovat i brněnským cukrárnám a kavárnám…

15.2.2019