Desatero bezpečné turistiky na horách

Desatero bezpečné turistiky na horách

Krása horských masivů je prostě nepopsatelná, takže pokud vám tohle prostředí učarovalo a nechcete už na dovolenou na pláž či za exotikou, není vůbec divu. Ovšem pozor, nebezpečí bohužel číhá všude a bez dobrého vybavení se nikam nevydávejte. A i když jste vybavení, přesto není radno nějak zbytečně riskovat, protože hory umí dát všem neopatrným turistům přinejmenším hodně za vyučenou.

Nevíte, kde jste? Bude lepší se kus vrátit

GPS navigace, kvalitní mapy, znalost dané lokality. To vše je velké plus, ale nehrajte si na hrdiny nebo všeznalé, neboť sněhová situace a prudký vichr dovedou situaci značně zkomplikovat, a když se na cestě ztratíte, můžete být klidně i uprostřed boje o život. Sdělte svým blízkým, kam vyrážíte a kde se budete příští dny pohybovat. A bez dobré výbavy opravdu raději ani krok, není to jen buzola, co musíte mít pořád při sobě! Nezapomeňte na batohy a trekovou obuv, která zajistí nohám dokonalé pohodlí i během nejrůznějších rozmarů počasí. Bez vody, teplého oblečení a nabitého mobilu je lepší se nikam nevydávat, to vám jistě potvrdí každý zkušený horal nebo třeba příslušník horské služby.

Na co dalšího byste ještě neměli zapomenout? Nejen při sportovních kláních a přijímacích pohovorech do zaměstnání je zapotřebí všechno pečlivě naplánovat, až do nejmenších detailů! Ideálně ještě před samotnou cestou, protože neurčitá improvizace v horských průsmycích je snad to vůbec nejhorší, co vás může při túře potkat. Výstražné tabule rozhodně neignorujte, jsou na svém místě nepochybně z dobrého důvodu. Proto je dobré mít vždy kvalitní outdoorové oblečení a vybavení, především batoh, stan, trekové boty, karimatku, spacák od prověřených firem jako jsou Husky, Mammut, Warmpeace či Deuter.

Naše rady jsme připravili ve spolupráci s eshopem Český ráj, jenž má pro vás připravenou atraktivní slevu i na produkty značky Husky, které se hodí na každé výpravě do chladnějších míst. Nechcete si také trochu zasoutěžit? Vždyť GPS soutěž je o hře a odvaze, vyhrát můžete také kvalitní batoh Deuter v hodnotě 2190 Kč, vhodný nejen na cesty…

6.9.2019