Africké Safari může být zážitkem doslova na celý život

Africké safari v Botswaně

Ničím nerušená příroda, krásy, které už dnes jen tak někde neuvidíte. Příroda jako na dlani, ať už budete pozorovat slony, žirafy nebo skupinu leopardů. Vidět naživo tak majestátní faunu je zážitek v ZOO, natož v prostředí, které je těmto zvířatům zcela vlastní. Navštivte pláně, které znáte z televizní obrazovky, naplánujte si dobrodružství, na něž se nedá zapomenout. Libo terénní vůz nebo raději malé letadlo, podobně jako v nejmenovaném filmu s Robertem Redfordem, abyste se pokochali okolními krásami?

Navštivte domorodé kmeny žijící tradičním stylem

Poznejte jiné kultury a pokochejte se pohledem na divoká zvířata, i o tom je africké safari, z něhož si přinesete vzpomínky v podobě spousty fotek a videí. Kromě fauny a flóry se nabízí i řada přírodních krás, mimo jiné například Viktoriiny vodopády, které jsou číslem jedna pro mnohé nadšené africké cestovatele. Více se dozvíte na https://www.saf-safaris.com/cs/.

Vybrali jsme pro vás pár tipů zajímavých destinací, které určitě stojí za návštěvu.

Národní park Nxai Pan. Najdeme jej na severovýchodě Botswany, je domovem spousty prastarých baobabů, ale také lvů, leopardů, žiraf nebo šakalů, jakož i dalších skvělých zvířat.

Rezervace Linyanti, která má hned 125 tisíc hektarů. Lesy, pastviny a křoviska, tisíce slonů, divoký pes a hyena skvrnitá, seznamte se i s gepardy nebo pakoni. A co takhle kočkodan?

Národní park Chobe aneb Botswana i do třetice. Žijí tu sloni, buvoli a další zvířata, stejně tak i více než čtyři stovky ptačích druhů. Bude se zde líbit rybářům a těm, kteří rádi jezdí na koni.

Samozřejmě bychom mohli ještě dlouho pokračovat, protože safari v Africe nabízí i další nádherná místa. Vyjížďka na člunu nebo krátká procházka, dlouhá túra, stovky fotek a program přesně na míru přáním cestovatelů, kteří se vydali ochotně za dobrodružstvím – stačí si jen pečlivě naplánovat itinerář a sbalit kufry. Užít si africké dobrodružství můžete i prostřednictvím specializované agentury, jako je https://www.saf-safaris.com/cs/. Podívejte se, jak žijí lidé v Botswaně, ochutnejte typická křovácká jídla, nahlédněte pod pokličku identity tohoto zajímavého národa. Zvířata už také čekají…

20.6.2020