Dovolená v Česku má své kouzlo, vyrazíte také za poznáváním?

Dovolená v Česku

Rodný kraj nabízí spoustu míst, ve kterých není nouze o zajímavé zážitky. Pokud je pro vás také cestování doslova drogou, měli byste se zaměřit i na české prostředí. Obohatí vás a naplní skvělou energií, ze které pak lze celoročně čerpat. Pojďme si dát k dobru pár zajímavých tipů, o kterých můžete přemýšlet za dlouhých zimních večerů. Proč si neodpočinout, nezažít trochu relaxace, nevypnout ze všedního dne?

Jihočeská krajina je prostě nepopsatelná

Už jste tu někdy byli? Ubytování v jižních Čechách je určeno všem, kteří neradi spěchají, a naopak si spíš s oblibou vychutnají nádhery přírodní scenérie v místech, kam ještě nezasáhl těžký průmysl a velkoměsto. Klid, pohoda, spoustu rybníků a zeleně, přesně taková může být vaše dovolená v jižních Čechách. Vždyť Třeboň je lázeňským klenotem, České Budějovice s Táborem na vás dýchnou historií, a když si užijete ubytování v Českém Krumlově, městě, jemuž vládli mocní velmoži z rodu Rožmberků, bude procházka jihočeskou historií úplná. Nakonec je pravdou, že se můžete ubytovat v budově, ve které žili nejen krumlovští měšťané a další bohatci.

Zajímavým tipem je třeba Wellness Pension Ametyst v jižních Čechách, v rodinném podniku si atmosféru Českého Krumlova užijete opravdu nevšedním způsobem – a to nejen s partnerem, ale i celou rodinou, pokud se rozhodnete pro delší výlet, jistě neuděláte chybu. Snídaně, kterou vám přinesou až do pokoje, nebo posezení v rozkvetlé zahradě?

Poznejte okolí, vychutnejte si přírodu

Pokud máte rádi zelenou barvu a cestování, bude jihočeský region dobrou volbou nejen na jaře a v létě. Když ještě jižní Čechy tolik neznáte, dá se tvrdit prakticky s jistotou, že budete příjemně překvapeni jejich pohostinností a nádherou. Byla by škoda procestovat celou Evropu, potažmo celý svět a neznat domovský region, který přitahuje mnoho turistů ze zahraničí. Při cestách po Česku rezervujte ubytování na hotel.cz!

9.11.2020