Adventní trhy? Vyjeďte do Vídně, Drážďan nebo Záhřebu!

Adventní trhy

Není důvod se v době koronaviru vzdát vánoční atmosféry, při dodržení veškerých opatření v souvislosti s celosvětovou pandemií tak můžete vyjet za hranice na adventní trhy, které se budou konat v rakouské Vídni nebo německých Drážďanech. Zajímavý je také adventní čas v chorvatském Záhřebu, kam Češi jezdí většinou v letních měsících. Není na čase tam vyrazit letos s rodinou v prosinci?

Vídeňské trhy se stánky s plexiskly

Tradiční adventní trhy se stánky s ozdobami nebo rukodělnými a uměleckými výrobky se budou ve Vídni konat jako obvykle. Počet stánků však bude zredukován, zohledněný bude také počet navštěvujících a prodejci budou odděleni ve svých stáncích od nakupujících pomocí plexiskel. Jinak si ale můžete zabruslit na otevřených kluzištích v parku u Rathausplatz nebo navštívit tradiční vánoční vesničku v areálu Vídeňské univerzity, kde se nachází dětská železnice i vintage kolotoč pro děti. Jediné, co si tak musíte zajistit před odjezdem, je pojištění do zahraničí.

Vánoční atmosféra v Drážďanech

V Drážďanech se každoročně koná několik vánočních trhů, které budou probíhat v redukované podobě, ale i tak si lze užít pravou adventní atmosféru na náměstí Neumarkt nebo na nejstarším vánočním trhu v Německu na Striezelmarkt. Právě zde by měl proběhnout také známý průvod a štolová slavnost v sobotu 5. prosince. Samozřejmě i zde bude omezen počet stánků, ale to si lze vynahradit hned v neděli 6. prosince, kdy bude umožněn nedělní prodej od 12 do 18 hodin ve všech obchodech.

Nejlepší advent v Evropě? V Záhřebu!

Cestování není omezeno ani během pandemie, stačí si zajistit kvalitní cestovní pojištění a covid už tak řešit nemusíte, proto byste měli letos zajet na adventní trhy do Záhřebu. Ty byly v minulých letech vyhlášeny nejlepšími v Evropě a jsou zážitkem kulturním i gastronomickým. Pravdou je, že i ty budou redukovány, ale záplavy světel a další perličky těchto trhů budou zachovány. Navíc Češi cestující do Chorvatska nepodléhají testování ani karanténě, postačí vyplněný formulář o místním pobytu.

23.11.2020