Reklama

Jak cestovat při druhé vlně COVIDU?

Druhá vlna koronaviru – jak ovlivní cestování?

Jednadvacáté století je synonymem pro cestování, zahraniční rekreaci a příjemné chvilky u moře nebo na horách. Bohužel, v roce 2020 si prakticky celý svět prožil setkání s Covid 19, což s sebou přineslo řadu změn. Ty se dotkly nejen každodenního života, ale v neposlední řadě také touhy cestovatelské, která provází české země už od doby renesančních velmožů. Vydat se za hranice, objevit svět, pokochat se nevšedními krásami, co doma opravdu – při vší úctě k českému turistickému ruchu – bohužel nemáme.

Letecká doprava je stále žádaná

Bezpečná, ale také rychlá, na tom se vůbec nic nezměnilo. Stačí si sjednat cestovní pojištění a vyrazit na dovolenou letecky, v podobném duchu jistě probíhala i dovolená v předchozích letech, kterou si všichni za nasazení v práci jistě zasloužíme i letos. Kromě toho, že jsou žádané letecké spoje, nabízí se i možnost cestování automobilem. S rodinou můžete zastavit na odpočívadle, udělat si pauzu, ale také si naplánovat přestávky v destinacích, které si chcete nerušeně prohlédnout a cesta autobusem nebo letadlem nic podobného neumožní. A jak budete cestovat letos vy? Nezapomeňte, že srovnání cestovního pojištění umožní nejen rychlé jednání díky vyřízení cestovního pojištění online a také vyřízení všech nutných formalit během příštích pár minut. Navíc získáte nemalou úsporu, třeba na pěknou večeři ve vaší cílové destinaci? Cestovní pojištění v koronavirové době je opravdu nutností a vyjíždět bez něj je hazard.

Sledujte aktuální zpravodajství nebo doporučení Ministerstva zahraničních věcí, situace se může dynamicky měnit v závislosti na mnoha okolnostech, koronavirus klade překážky tam, kde bychom je ještě před rokem vůbec nečekali. Na stranu druhou, cestování jako takové omezeno není, stačí jen dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat bezpečnostní opatření vyhlášená nejen v místě vašeho pobytu a mít kvalitní pojištění do zahraničí. Ještě důkladnější osobní hygiena k tomu samozřejmě patří, na mytí rukou bychom jistě neměli zapomínat, stejně jako na roušky, které není vhodné odkládat ani tehdy, když je situace již na první pohled lepší. 

28.1.2021

Komentáře
Reklama