Jak cestovat při druhé vlně COVIDU?

Druhá vlna koronaviru – jak ovlivní cestování?

Jednadvacáté století je synonymem pro cestování, zahraniční rekreaci a příjemné chvilky u moře nebo na horách. Bohužel, v roce 2020 si prakticky celý svět prožil setkání s Covid 19, což s sebou přineslo řadu změn. Ty se dotkly nejen každodenního života, ale v neposlední řadě také touhy cestovatelské, která provází české země už od doby renesančních velmožů. Vydat se za hranice, objevit svět, pokochat se nevšedními krásami, co doma opravdu – při vší úctě k českému turistickému ruchu – bohužel nemáme.

Letecká doprava je stále žádaná

Bezpečná, ale také rychlá, na tom se vůbec nic nezměnilo. Stačí si sjednat cestovní pojištění a vyrazit na dovolenou letecky, v podobném duchu jistě probíhala i dovolená v předchozích letech, kterou si všichni za nasazení v práci jistě zasloužíme i letos. Kromě toho, že jsou žádané letecké spoje, nabízí se i možnost cestování automobilem. S rodinou můžete zastavit na odpočívadle, udělat si pauzu, ale také si naplánovat přestávky v destinacích, které si chcete nerušeně prohlédnout a cesta autobusem nebo letadlem nic podobného neumožní. A jak budete cestovat letos vy? Nezapomeňte, že srovnání cestovního pojištění umožní nejen rychlé jednání díky vyřízení cestovního pojištění online a také vyřízení všech nutných formalit během příštích pár minut. Navíc získáte nemalou úsporu, třeba na pěknou večeři ve vaší cílové destinaci? Cestovní pojištění v koronavirové době je opravdu nutností a vyjíždět bez něj je hazard.

Sledujte aktuální zpravodajství nebo doporučení Ministerstva zahraničních věcí, situace se může dynamicky měnit v závislosti na mnoha okolnostech, koronavirus klade překážky tam, kde bychom je ještě před rokem vůbec nečekali. Na stranu druhou, cestování jako takové omezeno není, stačí jen dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat bezpečnostní opatření vyhlášená nejen v místě vašeho pobytu a mít kvalitní pojištění do zahraničí. Ještě důkladnější osobní hygiena k tomu samozřejmě patří, na mytí rukou bychom jistě neměli zapomínat, stejně jako na roušky, které není vhodné odkládat ani tehdy, když je situace již na první pohled lepší. 

28.1.2021