Vyberte si penzion na Šumavě

Šumava

Výlety za poznáním, ale i aktivním odpočinkem. Cestovat a objevovat, to je heslo, které není platné jen za českými hranicemi. Byla by věčná škoda navštívit světové divy a vůbec přitom neznat svůj domovský region, že? Podívejme se tentokrát na Šumavu a okolí. Pokud máte rádi hory, nespoutanou přírodu plnou klidu a procházky, při kterých si prověříte reálnou kapacitu plic, není důvod váhat nad návštěvou těchto krásných míst.

Víkend v penzionu přinese pohodové chvilky

Kdo by neznal české hory? Penziony na Šumavě vám je pomohou poznávat hodně zblízka, a to i když zrovna nebude k mání vydatná sněhová nadílka. Procházky po údolích, kde malebná příroda snad nikomu nedovolí spěchat, si jistě zamilujete. Ze široké nabídky různých pobytů si nepochybně vyberete, k návštěvě totiž lákají i penziony v Železné Rudě. Národní park Šumava, jenž má rozlohu takřka 700 kilometrů čtverečních, vás zavede třeba na Špičník, Poledník nebo Blatný vrch, obdivovat můžete i plavební kanál vybudovaný kdysi pod taktovkou Schwarzenbergů.

Zapomenout nesmíme ani na Boubínský prales, jehož krásy můžeme obdivovat i z jednadvacetimetrové rozhledny. Při pěkném počasí uvidíte i vrcholky Alp, což rozhodně stojí za to! Každý rok sem zavítá asi sto tisíc turistů, jde o hodně frekventovanou část Šumavy – a návštěvníci dobře vědí, kam se vypravit.

Domažlice na vás dýchnou historií

A co zkusit penzion v Domažlicích? Jde o historické město, ve kterém není nouze o nevšední architektonické skvosty. Chodský hrad, ale také galerie bratří Špillarů. Město, které je úzce spojeno s Boženou Němcovou nebo Jindřichem Šimonem Baarem přináší i řadu sakrálních památek. Máte rádi chodskou historii? Pak zavítejte do Tlumačova, vísky, která vám nabídne pohled na dějiny tohoto malého, ale nesmírně hrdého regionu. Sečteno a podtrženo, příroda i kultura, to vše na vás čeká, pokud se rozhodnete navštívit Šumavu. Penziony na Šumavě a v okolí si můžete vybrat na Penzion.cz.

4.2.2021