Už máte svůj olivovník na Istrii?

Chcete mít svůj vlastní olivovník na Istrii?

Malý poloostrov, který ale ukrývá spoustu prosluněných míst. Jistě, cestovat po něm znamená objevit historickou Pulu nebo malebný Vodnjan, místo, kde jsou olivovníky skutečně v zemi zaslíbené a kde se veškeré zeleni nadmíru daří. Chtěli byste také mít svůj vlastní olivovník? Je hezké starat se o přírodu kolem, ale podpořit chorvatskou farmu, která sbírá ocenění po celém světě s plody své práce, můžete samozřejmě také. Dostane se vám za to nevšední odměny!

Můžete mít váš vlastní olivový strom

Pokud jste chtěli vlastnit olivovník, ale nemáte doma dost místa nebo nevládnete trpělivostí, se kterou byste vypěstovali plodící stromek i u vás, přinášíme vám náhradní řešení. Vsaďte na zkušené pěstitele a připravte se na to, že ve vaší kuchyni zavládne chorvatský olivový olej. Vyberte si šest lahviček a olivový stromek bude váš. Alespoň symbolicky, budete u něj mít visačku se svým jménem nebo textem, majitelé farmy Chiavalon se o něj budou starat – a věřte, že je s tím spojeno hodně práce, některým olivovníkům trvá i více let, než dostojí své pověstné plodivé síly a začátek je spíše o několika plodech. Nicméně, kdo si počká, ten bude mít radost! Středomořský olivový olej je špičkou v oboru, na to nezapomínejme…

Hledáte pěkný dárek pro své blízké? Možná jste jej právě našli, proto by byla škoda nechat si jej hned zase ujít. A podle čeho vybírat? Záleží i na tom, co mají členové vaší rodiny v oblibě v kuchyni, přičemž repertoár je hodně široký. Mohou to být steaky, ale také těstovinové saláty, bránit se jistě nebudou ani lososímu tataráku či jiným jídlům. Na olivum.cz na vás čeká extra panenský olivový olej, kterému můžete svěřit téměř vše – dokonce i dezert, tedy sladkou tečku za tím vším hodováním.

5.5.2021