Dovolená na Zlínsku se nese v duchu zajímavých možností

Uherské Hradiště (Česká republika)

Trávit volné dny právě v tomto regionu má jistě něco do sebe. Komu by neučarovalo Uherské Hradiště nebo například Kroměříž? Přitom při pohledu na mapu vidíme, že historická města jako Brno nebo Olomouc jsou poměrně blízko a můžete si udělat i malý výlet. Na Hané a na Slovácku vás čeká spoustu zajímavých chvilek, Hostýnské vrchy a Bílé Karpaty naznačí velké krásy místní přírody. Stačí si jen vybrat místo, kde by se vám odpočívalo nejlépe.

Letní dovolená se nám už blíží

Hledáte ubytování ve Zlínském regionu? Potom vězte, že máte řadu zajímavých variant, od Zlína samotného až po Rožnov pod Radhoštěm nebo Luhačovice. Co destinace, to pojem, ať už jde o lázně či místo, které zdobí proslulý Mrakodrap 21. Láká vás dovolená v Uherském Hradišti? Královské město založené Přemyslem Otakarem II. se už na své hosty těší, Slovácko je proslulé nejen tekutou révou, ale také věčně živými tradicemi. Pokud vás lákají dobové kroje, nemusíte chodit nikam daleko. Velkomoravský kostel, Uherská cesta, ale také barokní Lékárna U zlaté koruny, to jsou hlavní turistická lákadla regionu. Ubytování v Uherském Hradišti je plné klidu a pohody, milovníci kultury si nenechají ujít Slovácké divadlo, zájemci o Slováckou historii mají k dispozici muzeum.

Chcete konkrétní tip? Potom se zaměřte na hotel U hejtmana Šarovce, jejž najdete v historickém srdci města. Má tradici už po několik generací, dnes vás uvítá v modernizované podobě. Zavítat můžete i do místní restaurace. V okolí města pak čeká Černá hora, procházka podél řeky Moravy případně Bílé Karpaty, takže milovníci panenské přírody si přijdou určitě na své a budou moci příjemně relaxovat. Rodiště Jana Antonína Bati pak přináší i několik památek na přítomnost jezuitů, dočkají se tedy i zájemci o raný novověk. Když se vydáte na cestách po českých a moravských destinacích, rezervujte si ubytování na hotel.cz!

22.5.2021