Letní dovolená v Chorvatsku

Rovinj (Chorvatsko)

Je to země, která je českým turistům doslova zaslíbená. A určitě nejde jen o pláže na pobřeží Dalmácie nebo Istrie, ale i vnitrozemí. Když se řekne Chorvatsko, vybaví se nám spoustu různých asociací. Snad právě proto sem míří více než milion Čechů a letní dovolená právě zde se stala téměř až symbolem jedné éry. Pojďme si proto představit pár zajímavých destinací, které si můžete už brzy vychutnávat. Tato středomořská země je totiž skvělá hlavně v tom, že má neustále něco nového.

Začněme třeba v historické Pule

Pula může být jednou z prvních zastávek. Ubytování Chorvatsko samozřejmě nabízí pestrou paletu různých možností, a kromě letovisek u moře i prohlídku architektonických skvostů. Pokud máte rádi hlavně antiku, měl by být výlet do těchto míst skoro až svatou povinností. Majestátní amfiteátr, ale také Herkulova brána či Vítězný oblouk rodiny Sergiů je velkým lákadlem pro nadšené historiky. Apartmány Chorvatsko nabídnou řadu výhod, blízkost pláží a míst, kde se dá skvěle odpočívat. Ideální varianty nejen pro rodiny s dětmi!

Dovolená Chorvatsko ale nabídne i města jako Rovinj nebo Zadar a určitě bychom mohli ještě pokračovat. Rovinj leží na západním pobřeží Istrie a propojuje se zde téměř na každém kroku chorvatský a italský vliv. Zadar je tepajícím srdcem Dalmácie, páté největší město v zemi, které přinese i prohlídku několika národních parků. Kdo by neznal třeba Plitvická jezera? Nechybí ani odkazy na benátskou minulost, ale i římské fórum.

Jadran je nádherná oblast plná slunce

Pobřeží Jaderského moře je synonymem pro aktivní odpočinek, když se nasytíte pláží, můžete vyrazit na různé výlety po okolí. Pokud uvažujete i o jiných lokalitách a letos byste rádi prožili dovolenou v domácích podmínkách, nabízí se například ubytování Český Krumlov. Historické město spjaté s rožmberskými velmoži a jejich poddanými, kteří v kraji žijí dodnes. Pokud hledáte nějaký námět pro letní dovolenou, podívejte se na hotely a ubytování na hotely.cz!

29.6.2021