Navštivte oblíbené lázně v České republice

Karlovy Vary (Česká republika)

Víkendový odpočinek, nebo naopak týdenní vale starostem a pracovnímu shonu. Lázně jsou od toho, abychom se v nich příjemně rekreovali a dopřáli tělu i mysli tolik potřebný oddechový čas. Kdo by alespoň občas nepotřeboval vypnout, když je svět kolem tolik uspěchaný, že? Lázeňské pobyty jsou vyhledávané u všech věkových skupin, rozhodně nejde jen o seniory. Široká nabídka pobytů napříč ČR je pak důkazem, že obliba narůstá a dá se očekávat ještě další progres. Záleží už jen na regionu, jemuž dáte přednost.

V lázních je vždycky báječná atmosféra

Zapomenout na všednost a bavit se, vždyť od toho jsou lázně! Místo, kde si vyzkoušíte různé nevšední procedury a zjistíte, jak se ještě dá vychutnávat život. Jedním z tipů na lázeňský pobyt mohou být například Lázně Luhačovice, kde na vás čekají koupele, zábaly a inhalace. Bonusem je pak i blízkost krásné přírody, kam můžete chodit na procházky. Pětitisícové město je nedaleko Zlína, stavba místní kolonády proběhla v poválečných letech. 126 metrů dlouhá procházka je balzámem na duši, ale samozřejmě se můžete vydat i na prohlídku dalších zdejších skvostů.

Mariánské Lázně snad ani netřeba dlouze představovat, vybírat si můžete z více než dvou stovek různých pobytů. Jde o místo, kde se líbilo britskému králi, Františku Josefu I. i umělcům jako byli Chopin či Goethe. Když připočteme Nerudu nebo Seiferta, dostáváme se do skutečně vybrané společnosti. Ochutnejte proslulé minerální prameny, zajděte do Parku Boheminium, kde jsou připraveny miniatury největších českých památek. A vychutnejte si atmosféru, která je výjimečná i v evropském měřítku.

Do Karlových Varů za odpočinkem a poznáním

Velkým lákadlem jsou i Lázně Karlovy Vary, proslulá destinace, jíž pověst skutečně jen předchází. Padesátitisícové město, které si pamatuje natáčení snímků jako Vrchní, prchni! nebo Casino Royale, hostilo Goetha, Janáčka i Destinovou, ze slavných hostů ještě třeba zmínit Paganiniho či cara Petra Velikého. Celkem osmadvacet karlovarských pramenů a třináctka z nich, která se používá pro léčebné kúry. Zajímavé číslo, že? Nejatraktivnější výběr lázeňských pobytů je pro vás připraven na spa.cz, stačí si jen vybrat, kam zamíříte tentokrát!

20.8.2021