Dovolená v Emirátech aneb dostupná exotika se představuje

Dubaj (Spojené arabské emiráty)

Opravdu poznat svět vlastně znamená navštívit všechny kontinenty a zavítat i do míst, kde vládne věčné léto. Pokud vás láká nefalšovaná exotika, budou Spojené arabské emiráty rozhodně dobrou volbou. Které lokality jsou v této zemi turisticky nejatraktivnější? Když už pojedete tak daleko od domova, určitě byste rádi viděli něco zajímavého, nač budete celý život láskyplně vzpomínat. Poznávat a objevovat, být aktivní, ne se jen slunit a odpočívat. Představme si proto několik tipů, z nichž se může stát i vaše příští inspirace. Sestavte si balíček přesně na míru, prostě podle vlastní fantazie.

Užijte si báječnou orientální atmosféru

Písčité pláže, kam jen oko dohlédne, ale i jeden z největších vodních parků planety. Výstup na horu Jebel Jais, jejíž nadmořská výška 1 930 metrů nabízí atraktivní rozhled. Dovolená Ras As Khaimah je o přírodních krásách, modré obloze, nekonečné poušti a dobrodružství, které můžete zažít při jízdě po laně do údolí. Lyžování, pohled z mrakodrapu Burdž Chalífa, procházka po gigantickém nákupním centru a také pestrobarevná kuchyně. Jinak řečeno, dovolená Dubaj je téma pro fajnšmekry, kteří si umějí užívat života. Během zimních měsíců je tady opravdu příjemně.

Co ještě s sebou přináší dovolená Emiráty? Možnost naplánovat si chvíle volna přesně tak, jak jste si vždycky přáli. Namixovat si koktejl plný exotiky, ve kterém nebude chybět procházka po safari a objevování kulturních zvyklostí Orientu. Perský záliv je místem, kde život skutečně pulzuje i uprostřed noci. Poskládejte si skutečný originál, dovolená na míru se nabízí i na zelené Madeiře nebo v Karibiku, zavítejte na Azory, užijte si Thajsko nebo Malajsii. Už to nemusí být jen sen, luxusní dovolená vás potěší stovkami barevných odstínů. Může vás zavést do Japonska nebo Kambodži, na Island či do dálav Francouzské Polynésie. Stačí si jen vybrat a sestavit balíček, který bude jen a jen váš…

2.11.2021