Itálie nebo Kanárské ostrovy, to jsou dva báječné tipy na dovolenou

Vypravit se za odpočinkem, podívat se do míst, kde je nálada opravdu výborná a turisté si užijí spoustu slunečních paprsků. Destinací se nabízí samozřejmě více, pro Apeninský poloostrov ale mluví mnoho zásadních argumentů. Nečeká na vás nijak dlouhá cesta, poznáte historii Evropy pěkně zblízka, a navíc si užijete gastronomii, která je oblíbená po celém světě. A mohli bychom ještě pokračovat, neboť atmosféra Itálie je zkrátka neopakovatelná. Tedy, jinak řečeno, musí se zažít, abyste ji naplno pochopili. Co vlastně plánujete na jaro?

Nahlédněte do kultury bez spěchu

Tahle země je pověstná tím, že nespěcháte, nehlídáte každou minutu a užíváte si života. Vlastně, proč ne? Poznávací zájezd Řím 2022 vám také přinese prohlídku památek antiky i renesance, na něž se jezdí každoročně dívat miliony turistů. Uvidíte Vatikán a pohlédnete na proslulou výzdobu Sixtinské kaple. Užijete si Španělské schody a fontánu, která bavila filmové hvězdy. Baroko, ale také starobylost Kapitolu, nechte si chutnat!

Řím nebo Florencie, vítá vás historie

Zájezd do Říma nabídne vítanou kombinaci starověku a raného novověku, čeká na vás Andělský hrad i bazilika svatého Petra. Podívat se ale můžete i na jiná krásná místa, dovolená, zájezd Florencie znamená prohlídku slavných památek pod patronací UNESCO. Některé znáte jen z televizních dokumentů a pohlednic, proč je tedy nevidět zblízka?

Kanárské ostrovy jsou velkým lákadlem

Příjemné teploty, báječné pláže, slunění nebo krátké výlety po ostrovech, které si nelze nezamilovat. Poznávací zájezd Tenerife vás vezme do zeleně, provede lesem plným borovic a ukáže i nevšední NP Las Caňadas. Historií políbená místa, ale také vavříny, saharský písek a Santa Cruz, město, které nespí ani v noci. Dovolená Tenerife, Kanárské ostrovy znamená aktivní odpočinek, při kterém můžete obdivovat i delfíny a kosatky v oblíbeném Loro Parku. Skutečně, v tomto koutu světa nenajdete jen prosluněné pláže, to by bylo příliš nízké očekávání…

17.12.2021