Jarní dovolená v Česku vás ráda pozve i na jih do Třeboně

Kraj plný rybníků a nerušené relaxace, místo, které si zkrátka zamilujete. Příjemné chvíle na jihu Čech nic nenahradí a kromě jiného, čerpání nových sil je přece v životě důležité téma. Aktivní odpočinek v oblasti Třeboňska nabídne procházky historickým jádrem města, které pamatuje Rožmberky a další slavné osobnosti české historie. Podívat se můžete i do okolní zeleně, na turisty čeká Branské doubí nebo Soví les. Mezi pamětihodnosti regionu patří zámek s velkým parkem, ale také největší z českých rybníků, který nese jméno podle slavného rodu.

Chráněná krajinná oblast Třeboňsko vás vítá

Přes 700 kilometrů čtverečních a čtyři desetiletí historie, kdo by neznal CHKO Třeboňsko? Potkáte se s čápy, volavkami a možná se na vás usměje i vydra. Ubytování v Třeboni je už připraveno a stačí si jen rezervovat termín. Plánujete volný víkend nebo si vezmete dovolenou během všedních dnů? Těší se na vás příroda v celé své kráse, ale také renesanční radnice, která hostí dnes Tylovo divadlo a dům, v němž trávil své dny proslulý stavitel Štěpánek Netolický. Jarní pobyty si užije celá rodina, ale jsou připravené i pro ty, kteří si chtějí od větší společnosti spíše trochu odpočinout.

Lišov, Lomnice nad Lužnicí, ale také Hluboká nad Vltavou nebo Jindřichův Hradec a Kamenice nad Lipou, co název, to pojem ve světě české turistiky. Pokud vás láká dovolená v Třeboni, poznejte i její blízké okolí. Lázně určitě nejsou jen na Teplicku nebo v Mariánkách, třeboňské jsou totiž neméně proslulé a nabídnou vám třeba oblíbené rašelinové koupele a poté prohlídku pivovaru, jenž patří v našich zeměpisných šířkách k těm vůbec nejznámějším. Relaxace na jihu Čech je dobrým tipem na dovolenou pro unavené duše, které touží po pár dnech příjemného nicnedělání. Namixujte si pobytový balíček podle svých představ, ubytování v oblíbených českých destinacích hledejte na hotel.cz!

6.4.2022