Dovolená v okolí Lednice je odpočinkem se špetkou historie

Pokud rádi objevujete nová místa a současně nemáte rádi spěch a davy turistů, zaměřte se na jižní Moravu. Městečka jako Lednice nebo Valtice jsou proslulá nejen díky tekuté révě, ale především pro svou minulost po boku Lichtenštejnů. Dědictví slavného rodu si můžete projít dnes a denně na mnoha místech. Dovolenou si užijete i u nás, není nutné jezdit do zámořských destinací a na místa prosycená exotikou. Zkuste to jednou i jinak, budete mile překvapeni vším, co česká a moravská kotlina vlastně nabízí. Užít si aktivní odpočinek, procházky zelení i poznávání atraktivních památek z dávných dob, to je něco, co se jednoduše neodmítá.

Příjemné prostředí v blízkosti národních parků

Znáte národní park Podyjí? I tento klenot si můžete procestovat, menší výlet přece ničemu neuškodí. Penziony na Lednicko – Valticku se těší na mladé páry i rodiny s dětmi, připraven je bohatý a nápaditý program, u kterého se nebudete nudit. Vinařské městečko Valtice je už dlouho na seznamu UNESCO, což vlastně hovoří za vše. K poznání láká i Mikulov či Znojmo, klidné a pohodové chvilky nabídne Břeclav i Pavlov. Letní dny si můžete užít na prosluněné terase, ale nabízí se i sportovní aktivity. Záleží jen na tom, jak si chcete svou dovolenou sestavit, protože možnosti jsou velice pestrobarevné!

Prohlédněte si nabídku, penziony Valtice se těší na nadcházející sezonu, při kterém si vychutnáte neopakovatelnou atmosféru zdejšího zámku. Baroko a renesance ve své nejskvělejší podobě, divadlo a živá hudba, ale také tance nebo výstavy. Kulturní život v moravském městečku skutečně jenom kvete! Nabízí se i penziony Lednice, díky nimž můžete poznat zblízka světoznámý areál. Maurská vodárna a minaret, Janův hrad, Tři grácie a řada dalších zajímavých míst. Francouzské zahrady lákají k pomalé procházce, při níž dokonale zapomenete na všední starosti. Chystáte se na cesty po českých a moravských destinacích? Vybírejte si ubytování na penzion.cz!

15.4.2022