Jihočeský region je pro letní dovolenou skutečným balzámem na duši

České Budějovice (Česká republika)

Pokud byste se tentokrát chtěli během července a srpna vydat někam, kde se nespěchá a kde si umí lidé vychutnávat život plnými doušky, nabízí se třeba samotné srdce jihočeského regionu. Máte chuť na město, kde by údajně chtěl žít každý? Na soutoku Vltavy a Malše si můžete odpočinout naprosto stylově. Pohled na celé okolí si užijete na Černé věži, sakrální památky pak reprezentuje barokem vyzdobená katedrála svatého Mikuláše. Známou památkou tohoto regionu je i Samsonova kašna, přírodu reprezentuje třeba Starohaklovský rybník nebo blízké podhůří Šumavy.

České Budějovice lákají k odpočinku

Pokud jste si oblíbili jihočeské klenoty, pak si užijete letní pobyty o to víc. Nasměrujte se přímo do centra Českých Budějovic, na náměstí Přemysla Otakara II., místo, kde se psala historie už od třináctého století. Historická budova železniční stanice, která symbolizuje, že město je opravdovou křižovatkou různých cest. Dostanete se z něj vlakem snadno do Plzně, Prahy, ale i Gmündu nebo Summerau, dalších zajímavých destinací pro letní výlety. Dovolená v Českých Budějovicích je už připravená, stačí jen ukázat, kde by se vám líbilo. Nabízí se historie v Bechyni, Nových Hradech nebo Třeboni, k prohlídce láká i Hluboká nad Vltavou nebo Jindřichův Hradec. Zapomenout bychom neměli ani na malebné Veselí nad Lužnicí nebo Větřní.

Nejlákavější ale jistě je přímo ubytování v regionu České Budějovice, kde si můžete udělat příjemnou základnu pro další výlety a poznávání okolí. Prohlédněte si třeba, jak to chodí v Budějovickém Budvaru nebo Madetě, nenechejte si ujít Rabenštejnskou věž nebo krásy Piaristického náměstí. Nevynechejte ani fotbalový a plavecký stadion, které jsou na Sokolském ostrově či kostel svatého Vojtěcha, jenž se nachází ve Čtyřech Dvorech. Při cestách po českých destinacích si rezervujte ubytování jednoduše a bez čekání na hotel.cz!

12.7.2022