Výlety na jižní Moravu vás opravdu dovedou nabít pozitivní energií

Pokud rádi cestujete do ciziny a máte za sebou už snad všechny kouty Evropy, určitě je vhodné se zaměřit i na domovský region. Jižní Morava nabízí vše, co turisté očekávají. Přináší klidné prostředí, ochutnávku vín a nabídku architektonických skvostů, které se líbí všem generacím. Je to kraj, kde se nespěchá a v němž si místní umějí vychutnat život. Chcete se od nich také trochu přiučit? Nejde o těžkou školu, naopak. Tohle se bude studovat velmi příjemně.

Kam vyrazit v regionu plném slunce?

Zajímají vás nějaké tipy na výlety, když plánujete strávit pár dnů na jihu Moravy? V nabídce nesmí chybět přírodní krásy, cyklistický výlet z Lednice do Nových Mlýnů. Procházka po historickém centru Znojma je dobrou volbou, která zaujme i děti. Poznejte Mikulov nebo Hodonín s jeho Zpívající fontánou, nabízí se i prohlídka zámku Milotice, kde si užijete hlavně zelený park. Pokud se ubytujete v Brně, máte pestrou paletu dalších příležitostí. Bude se vám líbit v ZOO? Den klidně zakončete na parníku, jenž vás sveze na hrad Veveří. Pavlov, zřícenina Cornštejn, rozhledna Rumburak a mohli bychom ještě dále pokračovat. Rekreace na moravském jihu je vždycky v něčem speciální. Dovolená v Česku může tedy být velmi příjemná, jen si vše pěkně naplánovat. A pak už se jenom těšit!

Lednický zámek a historie Lichtenštejnů

Pokochejte se i minaretem nebo zavítejte k Janohradu, zámek Lednice se těší na vaši návštěvu v kraji plném tekuté révy. Nechybí Lovecký zámeček či Maurská vodárna, botanická zahrada ukrývající vzácnou flóru a také muzeum věnované loutkám. Není divu, že je Lednicko-Valtický areál zapsán jako celek na velmi prestižním seznamu UNESCO. Výlety v Česku tedy mají hodně co do sebe, ať už cestujete jen ve dvou nebo i jako početnější kolektiv. Aktivní odpočinek rozhodně neškodí, příroda je tady všude na dosah!

26.7.2022