Maďarsko je pro letní dovolenou velmi oblíbeným tipem

Sárvár (Maďarsko)

Chcete si užívat ničím nerušené relaxace, a přitom nemáte chuť jet daleko od domova? Samozřejmě, nabízí se česká a moravská kotlina, ale zavítat můžete i jinam. Třeba právě tam, kde ještě před pár generacemi byl stejný stát, tedy Rakousko-Uhersko. Dnešní Maďarsko je totiž krajem plným vína a pohody, kde si odpočinete od pracovního stresu. Jednoduše zařadíte nižší rychlostní stupeň, a ještě si užijete báječné architektonické skvosty. Každý, kdo byl někdy na návštěvě Budapešti, jistě dobře ví, nač se připravit. Památky pocházející z dob uherské koruny mají v sobě i trochu orientální nádech díky osmanským dobyvatelům. Projděme si proto tento úrodný region křížem krážem!

Poznejte historii psanou zlatým písmem

Chcete se blíže informovat, jaké jsou možnosti kolem ubytování v Maďarsku na jih od našich slovenských sousedů? Jistě, Budapešť je jako obvykle na prvním místě obliby, ale historická Pécs nebo města jako Szeged a Eger určitě také stojí za vidění. Chcete si zajet odpočinout v báječném stylu a trochu blíže poznat župu Vas? Hotely ve Vašském kraji nabídnou termální lázně, ale také prohlídku hradu Nádasdyů, slavného rodu, který psal historii celé oblasti. Vyrostl v závěru středověké epochy, a to na místě, kde byl ještě v devátém století hliněný hrad a později byl ještě přestavován, poslední stavební úpravy sahají do sedmnáctého věku. Je také až dodnes dějištěm kulturního života a vede k němu romanticky vyhlížející most z červených cihel.

Vyrazte poznat malebný Sárvár

Botanická zahrada, příroda kolem okolí řeky Ráby a také lanové centrum, to je pro začátek celkem zajímavé téma. Hotely v Sárváru vám umožní poznat patnáctitisícové město na samém západě země, nedaleko rakouských hranic. Velké lázně, barokní kostel, ale i sakrální stavba patřící do luteránské rodiny s neoklasicistními prvky, na své si tady přijdou i milovníci historie. Nakonec, právě v Sárváru se nejvíce líbí českým turistům, možná znáte i vy sami někoho, kdo poskytne příslušné reference. Pokud hledáte hotely a ubytování v Maďarsku, zaujme vás jistě široká nabídka na hotely.cz. Nabízí se desítky variant, kam vyrazit, stačí vlastně jen si udělat pár dnů volna!

2.8.2022