Podzimní pobyty v lázních na jihu Čech jsou velmi poetické téma

Zámek Bechyně

Zapomenout na všední starosti, užít si života a získat novou energii, to jsou přesně důvody, které nás vedou k lázeňským pobytům. Pokud znáte jihočeské prostředí, dobře víte, že jde o region, kde se nespěchá a v němž si můžete užít rybníky, lesy a přírodu plnými doušky. Máte zájem nerušeně relaxovat a odpočinout si od pracovního shonu? Lázeňské procedury jsou už připraveny a stačí si z nich namíchat správný koktejl. Podzimní pobyty se těší na báječnou atmosféru, která každému jenom prospěje. Život přece není jen o stresu, že?

Vydejte se třeba do Bechyně

Pětitisícové město nedaleko Tábora, jehož historii provázely mocné rody Rožmberků a Šternberků. Taková je ve zkratce Bechyně, která byla ještě v 18. století krajským městem. Proslulé jsou kromě keramické výroby, kterou zde studoval i Karel Roden, také místní lázně. Vůbec poprvé jsou zdejší léčivé prameny zmíněny už koncem šestnáctého věku. A co když se řekne Lázně Bechyně? Znalci si jistě vybaví léčbu spojenou s artritidou, neurologickými onemocněními a dalšími zdravotními potížemi. Zavítat můžete například na zdejší renesanční zámek, nabízí se ale i rozhledny Radětice nebo Semenec. Když už ale hodláte vyrazit do jihočeského regionu, připravena jsou i další skvělá místa.

Třeboň je skutečně malebným městem

Příroda v okolí tohoto města je vskutku báječná, poznáte Zlatou stoku a rybníky, které patří k českým premiantům. Osmitisícové městečko se pyšní zámkem s barokní kašnou, Tylovým divadlem a řadou dalších staveb odkazujících na slavnou minulost. Pivovar Regent, kostel svaté Alžběty nebo více než sto let stará Kotěrova vodárna jsou připomínkami toho, jak se ve městě žilo. Lázně Třeboň pak platí za třešničku na dortu, kterou nelze vynechat. Zdejší rašelina je totiž opravdu pověstná! Užijte si proto podzimní pobyty a načerpejte dostatek energie na zimní chvilky v náročném zaměstnání. Vždyť kvůli odpočinku dnes už nemusíte nikam za exotikou, lázeňský pobyt je také skvělým tipem!

2.11.2022