Chrám Philae

Chrám Philae (Egypt)

Pokud toužíte poznat krásy, jaká vám může Egypt nabídnout, rozhodně byste měli směřovat své kroky k jednomu z nejznámějších chrámů v Egyptě, kterým je Chrám Philae. Ten byl velmi významným centrem především všech věřících, kteří zde hledali své útočiště. Pokud tedy i vy patříte mezi milovníky cestování, rozhodně toto místo navštivte. Často je též nazýván také jako perla Nilu, a je zapsaný na seznam památek Unesco.

Zajímavostí je určitě také to, že vzhledem k tomu, že byla vystavěna Asuánská přehrada, byl tento unikátní chrám přesunut zhruba o 300 metrů, aby se zabránilo jeho zaplavení. Podobný osud čekal celou lokalitu Abú Simbel, která je taktéž v této oblasti hojně navštěvována. Celý Chrám Philae však není pouze jedním chrámem jako takovým, ale jedná se o komplex, ve kterých je chrámů hned několik. Tím nejvýznamnějším je samozřejmě Esetin chrám, jelikož právě Esetě je celý komplex zasvěcen. Mezi další chrámy, které k tomuto komplexu náleží, jsou stavby zasvěcené božstvům, kterými byly Arsenufis a Mandulis, či je zde k vidění také chrám Imhotepa. Právě tento stavitel se postaral o vznik první pyramidy, a právě samotné Pyramidy v Gíze jsou jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě. Na ně je Egypt právem hrdý.

Pokud však zamíříte nikoliv k pyramidám, ale právě do města Asuán, rozhodně nebudete zklamáni z toho, co vám Chrám Philae. Stejně jako třeba i Chrám KarnakLuxoru se může pyšnit velmi bohatou architekturou, které převládají především bohatě zdobené pilíře a další prvky, které byly na stavbu jednotlivých chrámů použity. Samozřejmostí jsou i mohutné sloupy, s různě tvarovanými hlavicemi, které mají nejčastěji palmový či lotosový tvar. Celá tato lokalita je samozřejmě plně přístupná turistům, a ti tak mohou tuto významnou historickou stavbu objevovat na vlastní oči.

22.10.2013

Booking.com