Mykény

Mykény (Řecko)

Řecko jako takové nabízí turistům řadu velmi zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich jsou jistě Mykény, které lákají především milovníky historie, Jedná se totiž o velmi významnou archeologickou lokalitu, která se nachází zhruba 90 kilometrů od Athén. Často je vzhledem k mnoha ruinám srovnávána i s městem Trója, která hrála taktéž poměrně významnou roli v historických událostech. Dalším zajímavým místem v Řecku jsou třeba také Delfy. Ale zpět k lokalitě Mykény.

Dle dochovaných informací byly Mykény velmi významným městem a současně pevností, která měla zajišťovat především obranu před nepřátelskými vojsky, a to v období kolem roku 2000 před naším letopočtem. Navíc se město stalo na dlouhou dobu skutečným centrem celého Řecka. Právě Mykény jako takové byly velmi bohatým místem, jehož součástí byly i mnohé paláce a obchodní místa, kde se prodávalo a nakupovalo i drahé zboží. Pokud tedy plánujete Řecko navštívit, a vaším cílem je i aktivní dovolené, určitě si Mykény nenechte ujít. Sami podle dochovaných ruin uvidíte, jak rozsáhlá celá tato oblast byla, a bude hlavně na vaší fantazii si vše dokonale představit. Podobně jako ve městě Trója.

Kromě samotných měst najdeme v lokalitě také velmi rozsáhlé hrobky. Ty jsou charakteristické hlavně tím, že mají tvar úlu. Postupně byly stavěny k sobě, aby celkově vytvořily jednu rozlehlou kopuli. V mnohých těchto hrobkách a kopulích byla také řada velmi drahých předmětů, podle kterých bylo možné usoudit, jak bohatý daný zemřelý byl. Jednalo se především o různé šperky, poháry a jiné drobnosti.

Pokud vás tedy láká navštívit Řecko, dáme vám ještě jeden tip na cestování. Jedná se o oblíbené kláštery Meteora, která by si žádný turista rozhodně neměl nechat také ujít. A ani ty rozhodně nejsou tím jediným, co Řecko může nabídnout. Z hlediska historie je skutečně velmi bohaté.

22.10.2013