Zámek Hellbrunn

Zámek Hellbrunn (Rakousko)

Čím Zámek Hellbrunn doslova uchvátil většinu turistů, to je jeho zámecký park, ve kterém se skrývají stovky fontán, které jsou umístěné jak na viditelných, tak často na skrytých místech a mohou tak turistům přinést i neočekávanou sprchu. Tyto situace jsou tak časté, že by se dalo s nadsázkou říci, že to má Zámek Hellbrunn jako součást prohlídky. Pokud tedy milujete cestování a zajímavá místa, rozhodně se vydejte směr Salcburk. Určitě nebudete litovat.

Stavba zámku jako takového započala v roce 1612, a plány jeho stavby byly jasné, a to především inspirovat se renesanční a italskou architekturou. Při prvním pohledu zjistíte, že se to skutečně povedlo, a zámek tak patří mezi jeden z nejzajímavějších, které Rakousko má. Podobným skvostem poté může být třeba i Vodní zámek OrtGmunden, který patří taktéž mezi jeden z velmi vyhledávaných. Zpět ale na zámek Hellbrunn, kde se již v době stavby počítalo s rozsáhlou zahradou a řadou zmíněných fontán. Samotný park byl poté dokončen v roce 1730.

Doslova ohromen je každý turista, který vstoupí do samotných interiérů zámku, jelikož nabízejí bohaté zdobení a ukázku nádherné renesanční architektury, která je obdivována po celém světě. Pokud vás láká turistika v podhůří Alp a v okolí města Salcburk, potom zámek Hellbrunn určitě navštivte i vy. Mnohými komnatami, které tento zámek nabízí, budete doslova uchváceni, a to jak jejich prostorností, tak hlavně zdobením a samozřejmě množstvím významných obrazů, které budete téměř všude potkávat. K celému areálu zámku patří třeba i Jeskyně ptačího zpěvu, Korunní jeskyně nebo divadlo. To vše doplňuje celkovou krásu tohoto místa.  Před parkem samotným je ještě možné navštívit Měsíční zámeček, který celou prohlídku příjemně ukončí. A pokud vás Rakousko bude lákat i nadále, je skvělým tipem i Hrad Hochosterwitz.

22.10.2013