Trója

Trója (Turecko)

Pokud se řekne Trojská válka, každému se zcela určitě vybaví známá pověst o Trojském koni, díky kterému se podařilo dobýt toto město. Nyní se do něho můžete dostat i vy, jelikož samotná Trója je přístupná turistům. Tedy pouze ruiny tohoto města jelikož se do dnešní doby nedochovalo. Pokud tedy hodláte navštívit Turecko, určitě si toto město nenechte ujít. Stejně tak jako třeba pohádkový Palác Ishak Pasha, který leží u města Dogubeyazit.

Zajímavostí celé této lokality je určitě také to, že zde bylo postaveno celých 9 měst na sobě. A jedním z nich je právě ona známá Trója. Tato antická památka, která je často přirovnávána k řecké lokalitě Mykény, určitě plně nadchne každého cestovatele. Začátek návštěvy je vhodné započít u repliky trojského koně, do kterého je turistům povolen přístup. Následně poté je vhodné navštívit dům vykopávek, kde jsou i nákresy samotných měst jako takových. Poté se již můžete vydat po stopách obyvatel, kteří v tomto městě bydleli. Drobným problémem je však to, že lokalita je z hlediska historického poměrně nepřehledným místem, což se však snaží vyřešit všudypřítomné informační tabule, aby každý věděl, v jaké době se aktuálně nachází – tedy pokud se dívá na některé ruiny. Obdobně rozsáhlé naleziště v Turecku těžko nalezneme, a mohou se mu rovnat možná pouze řecké Mykény.

Pokud město Trója navštívíte i vy, můžete si být jisti, že určitě nebudete litovat. Vždyť jaká událost byla slavnější, než právě Trojská válka. Sami se přesvědčíte o tom, že Turecko nejsou jenom pláže a hotely. Zajímavou památkou se pyšní třeba také Istanbul, kde leží Modrá mešita. Ale zpět do města Trója. To je protkáno několika turistickými stezkami, kdy budete jednotlivé ruiny objevovat, a pomocí nákresů si tak budete moci představit, jaké stavby se v dané lokalitě nacházeli. Pokud jste tedy milovníci cestování, potom je turistika právě po této oblasti určitě tou správnou volbou.

22.10.2013