Katedrála v Burgosu

Katedrála v Burgosu (Španělsko)

Je to právě Španělsko a jeho katedrály, které přitahují zájem u mnohých turistů, kteří zvolí tuto zemi jako cíl svého cestování. Stejné motivy je lákají i při návštěvě města Burgos, jelikož je to právě Katedrála v Burgosu, která stojí za návštěvu. Zajímavá je určitě její stavba, jelikož ačkoliv byla započata ve třináctém století, kompletně dokončena byla až o tři století později.

Díky své bohaté výzdobě je však stejně jako Katedrála v Santiago de Compostela považována za vrchol křesťanské architektury. Katedrála v Burgosu je postavena v gotickém stylu, a to v jeho vrcholné podobě. Její mohutnost reprezentují především dvě věže a jedinečnost bohaté zdobení, včetně různých pilířů, kleneb a samozřejmě chrličů a dalších prvků.  Pokud je synonymem pro vaše cestování i aktivní dovolená, rozhodně Burgos navštivte a toto místo si nenechte ujít.

Nejvýznamnějším místem v celé katedrále je potom rozsáhlá kaple, která je zajímavá hlavně pro svou vysokou klenbu, která je velmi bohatě zdobená dobovými malbami, které jsou zachovány dodnes. Katedrála v Burgosu však nabízí i řadu dalších míst a prvků, jako je třeba její hrobka, zlaté schody, nebo třeba typické hodiny. To vše doplňují díla od špičkových sochařů. Není se čemu divit, že na tuto katedrálu čekal Burgos, konkrétně tedy Španělsko dlouhých 300 let. 

Ačkoliv o katedrále mluvíme jako o jednom celku, jedná se o komplex několika propojených budov, které může každý turista obdivovat. Zatímco například hrad Alcazár v Toledu je čistě funkční stavbou, která měla chránit město, katedrála v Burgosu měla být místem pro všechny věřící, která by jasně ukázala samotnou církev v plné své kráse. Při pohledu na katedrálu je každému jasné, že se to povedlo, a to skutečně velmi dobře, a tak může být na tuto stavbu hrdé celé Španělsko.

10.3.2022

Booking.com