Porta de Mallorca v Alcúdia

Prosluněná Mallorca a její pláže, to je už pověstmi opředené místo po dlouhá staletí a s moderním turistickým ruchem se zájem ještě zvýšil – kdo by nechtěl zažít dovolenou, při které bude pohoda proudit doslova plnými doušky? Přístavní pláž, jak už název napovídá, se nazývá Playa Port d´Alcúdia, což znamená jediné: nachází se totiž v bezprostřední blízkosti městečka Alcúdia, které nabídne i řadu antických památek z dob, kdy tu byla vystavěna římská kolonie. Velmi čistá příroda v okolí, na evropské poměry až opravdu mimořádně, také nenechá aktivní turisty dlouho v klidu. Tahle dovolená nebude jen o opalování…

Samotný záliv Alcúdia je nejfrekventovanějším místem celé Mallorky, pomáhá k tomu nejen obrovská šestnáctikilometrová promenáda, která je jasně největší na celém ostrově. Nabízí se ale i plážový volejbal nebo rozsáhlý aquapark, možností zábavy je skutečně spoustu. Přístav nabízí například i pár lodních výletů, které by byla škoda nechat si ujít – a nepoznat trochu místní pobřeží, Mallorca je totiž krásná doslova ze všech stran. Palmy, ale také cyklostezky, šlapadla, čluny a plachetnice, to vše lemuje místní přístaviště. Nezapomeňte porovnat s Porta de Sant Sebastia nebo Porta de Mallorca, pro zájemce o historii je zde připraven hrad Capdepera, vystavěný již ve čtrnáctém století. Obranný mechanismus budí respekt ještě dnes. Pro milovníky sakrálních skvostů je tu katedrála de Mallorca.

Na pláži Port´d Alcúdia se každoročně baví statisíce turistů, důvodem je brilantní čistota vody a velmi mírný vstup do moře, což je plus hlavně pro rodiny s malými dětmi. Přímo u pláže je pár barů, v okolí je spoustu zeleně, v některých zdejších koutech se budete cítit jako v soukromém apartmánu. Zkrátka a dobře, Španělsko jako na dlani.

9.2.2021

Booking.com