Herkulova věž v A Coruña

Herkulova věž v A Coruña (Španělsko)

Významný není pouze její zajímavý vzhled, ale hlavně její stáří, jelikož pochází již z druhého století, a to z doby, kdy tuto oblast ovládali Římané. Právě těm Herkulova věž v tu dobu patřila, jelikož se zasloužili o její stavbu. Čím je však Herkulova věž významná, a čím proslavila celé Španělsko, je určitě i to, že se jedná o nejstarší maják na světě. I proto je cílem mnoha turistů, kteří buď jednou přímo do této oblasti, nebo procestují i další, jako třeba San Sebastian, či jiná města ve Španělsku. Ať už však zajedou kamkoliv, mohou si být jisti, že snad v každém cíli svého cestování najdou zajímavé místo.

La Coruňa tak každoročně přivítá desítky tisíc turistů, kteří chtějí věž navštívit. A co víc, chtějí se hlavně podívat do jejích útrob. To Herkulova věž dovoluje, a zároveň nabízí nádherný výhled především na oceán, který Španělsko a jeho pevninu omývá.  Jedinou podmínkou je zdolat 242 schodů. Podobně zajímavý výhled, ale pouze do vnitrozemí, může nabídnout třeba rezidence El Escorial. Samotná Herkulova věž však oplývá i velmi zajímavou legendou, kdy byla vystavěna právě na místě, kde samotný Herkules 3 dny a 3 noci bojoval s obrem Geryonem. A na počest jeho vítězství byla věž postavena a pojmenována po něm. Tuto legendu zná nejenom každý v La Coruňa, ale zná ji i celé Španělsko, a taktéž oblíbené město Toledo nevyjímaje.

Zajímavostí věže je však to, že ačkoliv byla již od postavení určena k tomu, aby jako maják sloužila, začala se k těmto účelům používat až v 17. století. Pokud vás tedy láká aktivní dovolená, a chcete Španělsko procestovat, toto místo rozhodně za návštěvu stojí. Dokazuje to i informace, že věž byla zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO. A pokud budete chtít navštívit i jiná místa, je vhodným doporučením třeba Alhambra ve španělské Granadě. I zde si každý milovník památek přijde na své.

22.10.2013