Alhambra

Alhambra (Španělsko)

Španělsko je jednou z evropských zemí, která má velmi bohatou historii, což dokazuje řada památek. Oblíbenými městy je nejenom poměrně hojně navštěvované Toledo, ale třeba také známá Granada, kde je k vidění naprostý unikát z hlediska historie a velikosti. Jedná se o komplex paláců a pevností nesoucí název Alhambra, a toto místo by si neměl nechat ujít žádný milovník cestování. Všechny stavby jsou umístěny na plošině o velikosti 142 000 m² a byly postaveny především v období let 1284 až 1354, kdy vznikl i hlavní palác. Řada staveb však vznikla i později.

Stejně jako Herkulova věž v La Coruňa, i Alhambra má pro Španělsko poměrně velkou historickou hodnotu. Součástí celého komplexu je i řada síní a dvorů, které jsou obdivuhodné hlavně pro svou zajímavou architekturu a stavební styl. Na stavbě se totiž podílela i řada známých umělců, jejichž úkol byl jediný – dát celé lokalitě jedinečnost. A pokud do města Granada zavítáte, uvidíte, že se to podařilo. Součástí celého komplexu je třeba pevnost Alcazaba, která je považována taktéž za jednu z nejstarších budov, dále třeba letohrádek Generalife a v neposlední řadě dva paláce sultánů. Ty jsou považovány za naprostý vrchol celé lokality. Charakteristikou pro oba paláce je především velké množství mramoru.

Svou velikostí Alhambra určitě připomíná vzhled rezidence El Escorial, která taktéž patří na území Španělska za oblíbené místo mnoha turistů, pro které je aktivní dovolená tím, co jim Španělsko může ve velkém nabídnout. Mezi další významné místo které Granada, tedy Alhambra nabídne, je Patio de los Leones, neboli Lví dvůr, který je obklopen mramorovými sloupy, kterých je přesně 124.

Pokud tedy hodláte Španělsko navštívit, s touto oblastí určitě neuděláte chybu. Dalším zajímavým tipem může být i město Segovia, která je taktéž cílem mnoha turistů. I v něm je o co stát.

22.10.2013