Hrad Pontivy

Hrad Pontivy (Francie)

Stačí vyslovit jediné slovo, a milovníku Francie se rozsvítí. Bretaň – co víc dodávat? Region omývaný divokými vodami Atlantiku, kde se snoubí rozervanost přírody s tradičními lidovými zvyky a tajuplnou minulostí spojenou s Kelty, menhiry a záhadami.

Při návštěvě Bretaně samozřejmě nesmíte vynechat některé z „povinných“ turistických položek, které jsou sice obklopené návštěvníky od rána do večera, zážitek z jejich poznání vám však veškeré případné nepohodlí bohatě vynahradí. Místa jako klášter Mont Saint Michel, megality v Carnacu nebo hrad Josselin by měl vidět každý, kdo Bretaní nehodlá jen tak projíždět. Ale kam dál? Bretaň přece poskytuje tolik jiného a zajímavého! Týden na její důkladné prozkoumání ani zdaleka nestačí. Uhranou vás starobylá městečka s neopakovatelnou atmosférou, neobyčejné kouslo mořského příboje, který je pro nás Středoevropany tak exotický, tajuplné památky na pradávné obyvatele (mezi které mimochodem patřily i pohádkové postavičky Asterix a Obelix) a samozřejmě jen málo dotknutá příroda, která si ve zdejším drsném kraji zachovává svůj typický svéráz. A když budete mít štěstí, někteří z místních obyvatel na vás promluví klasikou bretonštinou.

Pokud vás záhady a tajuplná místa přitahují, pak právě Bretaň je pro vaše cestovatelské choutky jako dělanou. Navštivte například jednu ze zdejších hradů, dominantu středověkého města Pontivy, které v současnosti obývá kolem 13 000 obyvatel. Neobyčejná scenerie doplněná o siluetu hradu představuje ideální pozadí na nezapomenutelné snímky z dovolené, nemluvě o zážitku při prohlídce tohoto pozoruhodného místa. Pontivy leží v samotném srdci Bretaně, je to tedy ideální výchozí bod pro další poznávání místního regionu.

24.4.2016