Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea

Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea (Tropea - Itálie)

Nestárnoucí krása Itálie nespočívá jen v jejích rozlehlých vinicích, historických metropolích, či slavných uměleckých galeriích, ale také v malých, méně známých skvostech, jako je Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea. Tento ikonický kostel se nachází ve městě Tropea, které je známé jako koruna Kalábrie, na jihu Itálie.

Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea se tyčí na skalnatém výběžku přímo u pobřeží Tyrhénského moře, přičemž nabízí panoramatický výhled, který stojí za to vidět. Tento kostel, je doslova vytesán do skály a jeho historie sahá až do 6. století.

Cesta k Santuariu je sama o sobě sportovním výkonem. Musíte vystoupat po strmých kamenných schodech vytesaných do skály, ale námaha stojí za to, když dosáhnete vrcholu a otevře se vám dechberoucí pohled na Tyrhénské moře a panorama města Tropea.

Interiér kostela je stejně fascinující jako jeho exteriér. Uvnitř naleznete nádherné fresky a starožitné relikvie, které vás zavedou do minulosti. Kostel je stále v provozu a je možné zde navštívit mše.

Kromě toho je okolo kostela zahrada, kde si můžete odpočinout a vychutnat si klid tohoto mimořádného místa. Zahrada je plná středomořských rostlin a květin, které přidávají k celkové atmosféře Santuaria.

Navštívit Tropea a vynechat Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea by byla obrovská škoda. Toto místo je svědectvím bohaté historie a kulturního dědictví Itálie a nabízí nádherné pohledy, které si nesmíte nechat ujít.

Po návštěvě Santuario di Santa Maria dell'Isola di Tropea se můžete vydat k dalším místům v Tropee, která stojí za to vidět. Hlavním lákadlem je historické centrum Tropea. Procházka úzkými uličkami plnými barevných domů, tradičních obchodů a kaváren je jako krok zpět v čase. V centru narazíte na katedrálu Maria Santissima di Romania. Tento impozantní katedrála ze 12. století je domovem cenných relikvií, včetně sochy Panny Marie z Byzance. Dalšími zajímavostmi jsou městské hradby a normanský hrad, odkud budete mít další nádherný výhled na město a moře.

Tropea je město s bohatou historií a kulturou, které nabízí mnoho dalších památek a zážitků. Vždyť není nadarmo nazývána "korunou Kalábrie".

16.7.2023