Chateau Mcely

Zámek Mcely (Česká republika)

Chateau Mcely je barokní lovecký zámeček, ve kterém se pořádají nádherné svatby. Vystavěn s koncem sedmnáctého století na popud Oktaviána Ladislava z Valdštejna, v současné době majetek rodiny Cusumanových a luxusní hotel. Zámek Mcely, nacházející se nedaleko Jičína nebo Mladé Boleslavi, prošel v posledních letech nákladnou rekonstrukcí. Nový majitel musel poměrně dost investovat, protože státní správa celý areál příliš neudržovala. Dílo se ale vyplatilo, dnes tu opět dýchají staré časy – a to nemluvíme jistě jen o pávovi v zámecké zahradě. Výhodou Chateau Mcely, jak se nyní zámek jmenuje, je i skvělá dostupnost – z Prahy jste tu totiž autem zhruba za hodinu.

Hned čtyřiadvacet luxusních pokojů ve třech patrech, z nichž každé má svůj osobitý styl. Pojmenování pokojů podle kontinentů, měsíců v roce a například i slavných literátů (Mark Twain) je zkrátka nepřehlédnutelné. V noci se mohou návštěvníci kochat pohledem na hvězdy v místní observatoři, která nabízí ve dne nádherný výhled na okolní krajinu. Knihovna, kde se ukrývají vědecké vynálezy minulých staletí, ale i zhruba dva tisíce knižních titulů, se nachází v nejvyšším patře zámku. V podzemí stavby naopak najdete trochu tajemna – Jim Cusumano je příznivcem všestranné alchymie z dob Rudolfa II. Ochutnat zde můžete i různé koktejly, které připravuje pro hosty sám majitel zámku.

Pětihektarový park ukrývá jeden z nejluxusnějších českých hotelů, jedna noc zde vyjde zájemce na zhruba šest tisíc korun pro dvě osoby. Hosté mohou využít i služeb nedalekého wellness centra, projet se v kočáře nebo si zahrát kroket, oblíbenou šlechtickou kratochvíli raného novověku, která se podívala i na olympijské hry. Dalšími zajímavými místy v kraji jsou třeba zámek Hrubý Rohozec nebo zámek Sychrov.

5.6.2018