Hrad Bítov

Hrad Bítov (Česká republika)

Samotný hrad Bítov se může pyšnit tím, že rozhodně patří mezi nejstarší hrady na celé Moravě. Jeho vznik je dle dostupných pramenů datován kolem roku 1046. Hrad Bítov spravovali Přemyslovci, později Lichtenburkové, a dále se na hradě vystřídala řada dalších majitelů, kdy hrad připadl třeba Wolfu Streinovi ze Švarcenavy nebo ho měli ve správě Jankovští z Vlašimi. Aktuálně je přístupný turistům, a to hned na několika prohlídkových okruzích. Samozřejmostí je i možnost individuální prohlídky, ale s omezením na některé části.

Pokud jste tedy milovníci cestování a památek, hrad Bítov byste si určitě neměli nechat ujít. V celém komplexu, který je skutečně velmi rozsáhlý, ale rozhodně ne tak, jaký je třeba areál kterým se pyšní například zámek Český Krumlov. Nejvýznamnější budovou hradu Bítov je hradní palác, který je aktuálně tím nejoblíbenějším místem, jelikož nabízí řadu zajímavých místností. Samozřejmostí je to, že je možné navštívit nejenom hladomornu, ale také mučírnu, která bývá také velmi oblíbeným místem. Podobně oblíbený je pro tyto místa i hrad Pernštejn, který taktéž patří mezi dobře dochované hrady, které v České republice najdeme. 

Mimo tyto nejoblíbenější okruhy a místa nabídne hrad Bítov také novogotickou kapli, rozsáhlé nádvoří, nebo rozsáhlé hradní zahrady, ve kterých jsou v letní sezoně pořádány výstavy a tak je díky nim v této oblasti velmi živá turistika a turistický ruch. Pro děti je zde také připravena takzvaná prohlídka příšer, nebo je možné navštívit i sklepení, kde dříve sídlil hradní pivovar. Ten byl jedním z mnoha, kterými Česká republika oplývala. Vzhledem ke své poloze nabídne hrad Bítov i nádherné výhledy do přírody, které se ovšem nedají srovnat s tím, která nabízí i zřícenina hradu Trosky, která je oblíbeným místem Českého ráje, kam ročně taktéž zamíří desítky turistů vstříc poznání historie.

6.2.2014

Booking.com