Zámek Český Krumlov

Zámek Český Krumlov (Česká republika)

Česká republika je jedna z mála zemí střední Evropy, která se může pyšnit tolika historickými památkami. Mezi ně se zcela určitě řadí také zámek Český Krumlov, který je považován za jednu z nejkrásnějších a historicky nejvýznamnějších památek v České republice.  Jeho významnost dokazuje i to, že je zapsán na seznam UNESCO, a tak je cílem výletů mnohých turistů, kteří přijíždějí obdivovat jeho krásy.

Hrad a později zámek Český Krumlov pravděpodobně vznikl v období let 1240 – 1242, a to na skále tyčící se nad řekou Vltavou, kde ho najdeme dodnes. Samotný zámek Český Krumlov nabídne milovníkům historie zajímavé prohlídky jak po interiérech, tak samozřejmě v prostorách exteriérů. Právě v této oblasti je nejživější turistika, a tak mohou návštěvníci spatřit například dvorské rezidence s velmi historicky bohatými freskami, nebo také několik zámeckých nádvoří. Uvnitř zámku jsou k vidění místnosti pocházející z šestnáctého až devatenáctého století, které jsou bohatě zdobena. Prohlídkové trasy však vedou také skrz hladomornu nebo lapidárium. Ostatně hladomorny byly součástí mnoha komplexů, například se jí pyšní i moravský hrad Pernštejn

Tím největším skvostem, který zámek Český Krumlov má, je však jedinečné zámecké divadlo, které se může pyšnit tím, že patří mezi nejlépe dochované historické divadelní scény nejenom u nás, ale i v celé Evropě. Kromě něj mohou turisté obdivovat třeba i rozsáhlé zahrady. To vše tvoří velmi rozlehlý komplex, který patří k největším v Jižních Čechách. Velikost zámeckého areálu by se dala přirovnat k areálu hradu Hohensalzburg, který se tyčí nad nepříliš vzdáleným Salcburkem. Zámek Český Krumlov však díky své poloze nabídne i unikátní výhled, a to přímo na město Český Krumlov, ale i do okolní přírody. I to mnohé návštěvníky velmi zajímá, stejně jako zmíněná historie.

7.1.2014

Booking.com