Pražský hrad
Vítaný cíl nejen tuzemských turistů. Sídlo hlavy státu, místo, kde se psala historie. Katedrála svatého Víta. Místo odpočinku našich korunovačních klenotů. Jízdárna, Španělský sál, Matyášova brána. Jednoduše – Pražský hrad má svá četná tajemství a jeho prohlídka může zabrat klidně celý den. V ceně prohlídky máte i fotografování se s hradní stráží, která je na podobné už jistě věci více než zvyklá.
Na Pražském hradě najdete kromě katedrály svatého Víta (kde mimochodem odpočívají někteří čeští králové) třeba i baziliku svatého Jiří. O církevní stavby tu rozhodně není nouze, prohlédnout si můžete v rámci obrovského komplexu třeba i Letohrádek královny Anny nebo Lobkovický palác. Nezapomeňte si projít Zlatou uličku nebo navštívit věž zvanou Daliborka, ke které se pojí známá česká pověst.
Pokud máte rádi rozsáhlé zahrady a pěknou porci zeleně, nenechte si ujít Jelení příkop a Palácové zahrady pod Pražským hradem. Uměleckým dílem první kategorie je také Zpívající fontána nebo Orlí kašna na třetím nádvoří. Na místě někdejšího slovanského hradiště vznikl hradní komplex o rozloze více než sedmi hektarů (tj. sedmdesáti tisíc metrů čtverečních). Ne nadarmo je ve statistikách návštěvnosti právě tato historická památka na prvním místě u nás…
Otevřeno je celoročně, v budovách Hradu se snoubí naprosto každý stavební sloh posledního tisíciletí. A i v tom je zajímavost tohoto místa! Něco podobného totiž jen tak někde nenajdete. Krása staletí, o kterou se starali třeba Matyáš z Arrasu, Petr Parléř nebo třeba Jože Plečnik. Nad Vltavou se tak tyčí památník české státnosti, který prostě musíte vidět!
A kam dál se vydat v rámci Prahy? Co třeba Karlův most, Národní divadlo nebo Pražský orloj, který každodenně uchvacuje turisty z celého světa?
13.12.2016
Nejnovější
- Zámek Nelahozeves: Skvost renesanční architektury
- Zámek Chropyně: Perla renesance na Moravě
- Zámek Dobříš: Barokní perla středních Čech
- Národní divadlo: Symbol českého národního obrození
- Hrad Loket: Majestátní strážce nad Ohří