Zámek Bechyně
Nádhera jihu Čech se snoubí nejen v tamní přírodě, najdete tu i pestrou nabídku pro výlety za architekturou. Jasným důkazem o tom, že máme stoprocentní pravdu, je třeba zámek v malebné Bechyni. Co tu můžeme vidět zajímavého? Za prvé – návštěvy jsou možné prakticky celoročně, nicméně pravidelné prohlídky mezi červnem a září mají přesně vymezený čas, a sice mezi desátou a patnáctou hodinou.
Renesanční zámek vznikl přestavbou z někdejšího hradiště Přemysla Otakara II. v druhé polovině 16. století, vše proběhlo pod taktovkou věhlasného italského mistra Baldassare Maggiho z Arogna. A kdo se o to postaral? Samozřejmě, byl to slavný jihočeský velmož Petr Vok z Rožmberka, o němž existuje i neméně proslulý film v hlavní roli s Milošem Kopeckým. Zámek je od roku 1998 k dispozici veřejnosti, na prohlídkové trase si projdete nádvoří, mázhaus a takzvaný Stromový sál. Pány na Bechyni byli v minulosti i Šternberkové nebo Paarové, prvním ze jmenovaných je prodal z donucení Petr Vok, aby zaplatil dluhy po svém zemřelém bratru Vilémovi.
Velmi zajímavou součástí areálu bechyňského zámku je svatební sál Petra Voka, který má rozlohu skoro 500 metrů čtverečních a nádherná výzdoba se tu blyští ze všech stran.
Asi šest kilometrů od Bechyně najdete nad řekou Lužnicí zříceninu hradu Dobronice, který byl kdysi i v majetku jezuitů. Na jihu Čech pak můžete navštívit třeba i zámek Kratochvíle, který je asi dva kilometry od Netolic a vybízí třeba k procházce nádhernými zahradami. Pro zájemce o církevní architekturu se namane třeba návštěva kláštera Vyšší Brod, kde jsou pohřbeni nejen význační jihočeští velmoži uplynulých staletí, ale najdete zde i spoustu odkazů na přítomnost cisterciáckého řádu
6.3.2017
Booking.comNejnovější
- Zámek Vizovice: Poklad barokní architektury v srdci Zlínského kraje
- Hrad Helfštýn: Největší středověká pevnost Moravy
- Zámek Bučovice: Renesanční skvost v srdci Moravy
- Hrad Velhartice: Středověká perla šumavských vrchů
- Hrad Hukvaldy: Monumentální zřícenina v srdci Beskyd