Staré město v Dubrovníku

Staré město v Dubrovníku (Chorvatsko)

Chystáte se do Chorvatska na dovolenou? Mnozí lidé mají zájezdy koupené už nyní, jiní čekají na možnost využít last minute zájezdy, které jsou často výhodnější a svou cenou atraktivnější. Pokud ještě váháte nad tím, do jakého města se konkrétně vydáte, doporučujeme krásný Dubrovník, jelikož se zde nachází celá řada památek, které stojí za navštívení. V Dubrovníku se například nachází Staré město, které je označováno za perlu Jadranu.

Dubrovník je krásné chorvatské přístavní město, které je jedinečné díky své okolní subtropické vegetaci. Taktéž je známí díky svým unikátním historickým stavbám, jež jsou velmi vyhledávané turisty. A právě zdejší Staré město je jedním z nich.

Město, které přežilo zemětřesení

Jak již bylo zmíněno, Starému městu se říká také perla Jadranu. Tvoří historické centrum celého Dubrovníku, je plné gotických, renesančních i barokních kostelů, klášterů a také paláců, které se podařilo zachovat i po velkém zemětřesení, jež se zde událo roku 1667. I když město bylo řádně poničeno zmiňovaným zemětřesením, přežilo a zachovaly se kromě zmiňovaných staveb i fontány, které udivují celou řadu turistů.

Staré město v Dubrovníku je od 13.století velmi významným středomořským centrem, které se bohužel v minulosti nepotýkalo jen se zemětřesením. Bylo velmi poničeno i v devadesátých letech, a to kvůli balkánským konfliktům. Naštěstí byla provedena rekonstrukce a veškeré škody se takzvaně “zametly pod koberec”. Rekonstrukce byla provedena pod záštitou UNESCO.

Už jste Staré město navštívili?

Nejen, že je Staré město významnou součástí dějin, ale také je velmi fotogenické. Pokud jste se zdejšími uličkami ještě neprocházeli, udělejte to. Doporučujeme si zde najít ubytování, alespoň si Staré město užijete naplno. O ubytování v Chorvatsku není nouze, jistě najdete sympatický, hezký hotel za rozumnou cenu.

14.12.2018