Piazza Navona v Římě

Piazza Navona v Římě (Itálie)

V Římě je prostě všeho hodně: bezmála třímilionová italská metropole nabízí stovky kostelů, klášterů, muzeí, mostů, tisíce tradičních pizzerií, kulturních akcí a nepřebernou paletu dalších možností, které se vám zcela jistě nepoštěstí navštívit úplně všechny.

Pokud vynecháme standardní turistické cíle a zaměříme na méně „profláknutá“ místa, můžeme začít třeba u náměstí. Vždyť již pradávné Forum Romanum bylo vlastně pěkně rozlehlým náměstím, centrum veškerého dění tehdejšího světa. Dnešní římská náměstí již žádné takové centrum nemají, je jich tu tolik, že to „hlavní“ byste zde vlastně asi hledali marně. Raději jich tedy projděte hned několik, třeba podle slavného románu Dana Browna Andělé a Démoni, situovaného právě do Říma.

Jedno z římských náměstí, které stojí za to navštívit, že Piazza Navona – podlouhlé prostranství nacházející se na místě původního starořímského stadionu, o jehož výstavbu se zasloužil nikdo menší než samotný Julius Caesar.

Historie náměstí je tedy bezmála stejně stará jako historie Říma samého – již v roce 45 kráčeli po tomto místě dávní předkové dnešních Italů. V 15. století bylo prostranství vydlážděno a pravidelně se tu konaly trhy, později přibyly dvě výjimečně fotogenické fontány.

Až budete mít náměstí Piazza Navona prohlédnuté, použijte jej jako vhodný výchozí bod pro návštěvu dalších zajímavých a poutavých míst, jichž je v Římě – jak už jsme několikrát uvedli – skutečně neuvěřitelné množství. Zkuste třeba Andělský hrad nebo poněkud méně známý, za to velmi zajímavý kostel Bazilika Parrocchiale S. Lorenzo in Damaso, o kterém byla na tomto místě již řeč.

23.8.2016

Booking.com