Skanzen lidových domků v Rymicích

Skanzen lidových domků v Rymicích (Česká republika)

Jak se žilo před několika generacemi? Co osmnácté nebo devatenácté století? Kdybychom měli stroj času, jistě by bylo zajímavé a poučné se na okamžik přenést někam do hlubin minulosti a podívat se na všechno pěkně zblízka. Skanzen Rymice má otevřeno každý víkend mezi půl desátou a půl čtvrtou, rodinné vstupné je jen něco přes sto korun – takže si udělejte pěkný výlet na Východní Moravu, konkrétně do okolí Kroměříže a podívejte se na typický venkov v kulisách dávné minulosti. Hanácký kraj jaksepatří!

Začalo to už v sedmdesátých letech minulého století

Kovárna, knihovna, venkovské domky, zkrátka klasický skanzen. Poprvé mohli návštěvníci navštívit Skanzen Rymice v roce 1977 a areál také dodnes spravuje Muzeum Kroměřížska. Roubené domy, kámen, klasické slaměné došky a stěny z hliněné mazaniny, přesně jako za starých časů. Najdete tu i větrný mlýn, který připomene německý styl a tvrz, stejně jako dílnu sedláře – zapomenutými řemesly se to tu opravdu jen hemží!

Právě v renesanční tvrzi je připraveno několik zajímavých expozic – fotografie, dobové předměty nebo také podnětné informace týkající se větrných mlýnů. Těší se na vás všeho všudy sedm různých objektů, díky nimž si uděláte lepší představu o minulosti kroměřížského regionu, mimo jiné třeba i typická slovácká kuchyně. Skanzen Rymice často pořádá i zajímavé akce a výstavy, rymická škola, včelařství aneb rojení v Rymicích nebo expozice Strážci času – račte si vybrat! Všude je tradiční duch, použití moderních technologií při stavbě bylo zapovězeno, takže se setkáte jen s klasikou minulých generací. Další moravské skanzeny jsou třeba ve Strážnici nebo Příkazech u Olomouce. Máte rádi spíš hrady a zámky? Čekají na vás Melenovice nebo Holešov, případně zřícenina hradu Lukov.

7.11.2019

Booking.com