Hrad Lukov

Hrad Lukov (Česká republika)

Každý, kdo plánuje cestu do oblasti Zlínska, konkrétně Hostýnských vrchů by si rozhodně neměl nechat ujít návštěvu jedinečné památky, kterou je hrad Lukov. I on je jako jeden z mnoha dalších hradů na Moravě, mezi které patří i oblíbený Hrad Pernštejn, který je nejnavštěvovanější. Areál hradu Lukov patří k nejrozlehlejším hradní komplexům na celé Moravě. I proto by si ho neměli nechat ujít všichni milovníci cestování a památek, kteří do této oblasti zamíří.

Zajímavostí je, že se nedochovaly žádné záznamy, které by informovali o tom, kdy a kým byl hrad postaven. Odhady však mluví o tom, že stavba hradu Lukov proběhla zhruba ve druhé čtvrtině třináctého století. A ačkoliv hrad dlouhou dobu chátral, nyní se dočkal velmi rozsáhlé a dlouhodobé rekonstrukce, díky které je turistika v této oblasti opět mnohem živější a hrad Lukov tak rozhodně nežije prázdnotou. Turisty jistě zaujme již samotný příchod do hradu, který je po dřevěném mostě přes velmi hluboký příkop.

Mezi další zajímavá místa patří třeba gotická brána nebo nádvoří. Tou nejzachovalejší a nejnavštěvovanější částí je však západní palác, kterým se může hrad Lukov právem pyšnit. Jeho součástí je několik místností, a to nejenom v přízemí, ale i ve sklepení. Navíc je jeho součástí vyhlídková terasa, která umožňuje nádherné výhledy. Součástí hradu je však také poměrně bohatá expozice, která tak všem turistům ukáže jeho historii, na jejímž odhalování se podepsali i mnohé archeologické průzkumy. Česká republika, a oblast Moravy tak opět ukazuje, že má z hlediska památek co nabídnout, a hrad Lukov je tomu názorným příkladem. Ačkoliv je na hradě daná otevírací doba, je pro turisty plně přístupný i mimo tyto pevně stanovené hodiny.

10.12.2013

Booking.com